Wiosna!

Wszem i wobec warto rozgłosić, że już wiosna!

Mieliśmy wczoraj spalić i utopić Marzannę, ale padało i padało i nic z tego nie wyszło. Za to dziś w przedszkolu dzieci jak najbardziej spaliły Marzannę, aby zima nie wróciła. Nie wiadomo jednak  jak to będzie, bo Zuzia mówiła, że kawałek się nie spalił. Więc wiosna wiosną, a szalika i czapki j jeszcze chować nie warto!

Dzieci przyniosły z przedszkola taką oto wesołą wiosenną piosenkę:

Płynie Marzanna, marcowa panna,
Za siódmy las, za siódmy las.
Mróz pożegnajmy, słońce witajmy.
Już wiosny czas, już czas.

Już wiosna, już wiosna,
Na polach i łąkach.
Brzmi piosnka radosna,
W szczebiocie skowronka.

Już wiosna, już wiosna,
Nad lasem, nad rzeką.
A zima, a zima,
daleko, daleko stąd.

Ptaki wracają z dalekich krain.
Szukają gniazd, szukają gniazd.
… tu zabrakło tekstu z pamięci :-)

Ptaki faktycznie wracają, choć najwięcej w czasie kiedy jestem w pracy i tego nie widzę. Przez niebo przelatują wielkie klucze dzikich gęsi. Jeden klucz za drugim i tak przez całe niebo. A w sobotę widziałem 10 lecących żurawi. Łatwo je poznać po odgłosach.

Tak się rozmarzyłem o wiośnie, a usiadłem do komputera, aby napisać o czymś zupełnie innym, choć równie radosnym. Wybawiliśmy się dziś całą rodziną tak, aż dzieci od śmiechu zaczęły boleć brzuchy, a na dodatek zaczęły chrypnąć. Wszystko dlatego, że tata postanowił, że napisze książkę, w której zawrze wszystkie gry i zabawy które pamięta i takie których nie pamięta, ale przeczytał tu i ówdzie oraz takie wymyślone. No i właśnie testujemy niektóre zabawy i bardzo dobrze się przy tym bawimy! Książka będzie za darmo, ku radości dzieci i rodziców :-) Nie mam jeszcze tytułu, ale zebrałem już i opisałem ponad 100 gier i zabaw dla dzieci. Będą tam zabawy na papierze i bez papieru, ruchowe, towarzyskie i inne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeszcze kilka dni i będzie gotowa. Zaglądajcie więc, jeśli chcecie się dowiedzieć jak i skąd ją pobrać.

Pozdrawiam wiosennie
e-tata

1 komentarz

  • Witaj e-tato! Po pierwsze masz wspaniałą żonę i córeczki. Z tego co widać tworzycie wspaniałą szczęśliwą rodzinę.Gratuluję pomysłu na książkę z propozycjami zabaw dla dzieci.A tak właściwie tego że udostępnisz ją dla każdego . Testujcie ,testujcie i śmiejcie się ,śmiejcie …do rozpuku.Po prostu życzę Wam śmiesznej zabawy przy testowaniu.Powodzenia.A zarazem z góry dziękujemy że i nas spotka ta przyjemność(dzięki Tobie)by odkryć gry i zabawy dla dzieci .

Skomentuj