Księżniczka zamieniona w żabę, czyli jak zrobić kostium żabki dla dziecka

Witajcie!

Dzień Mamy to piękne święto, nie tylko zresztą dla mam, ale także dla dzieci. Dzieci z przedszkola do którego chodzą moje córeczki zafundowały mamom miły program artystyczny. Jedną z atrakcji była scenka teatralna, o tym co może żaba zrobić dla bociana (to tak w skrócie). Ponieważ w rolę miłej żabki miała wcielić się moja córeczka, niezbędny był odpowiedni kostium.  Szyciem kostiumu zajęły się mama i babcia Zuzi, ja natomiast podjąłem się zrobienia żabiej głowy :-) Przezornie robiłem zdjęcia z większości etapów. Była to wspaniała zespołowa praca! Jeśli chodzi o wykrojenie kostiumu, to widziałem, że panie skorzystały ze wzoru w postaci bluzy i spodni i na tej podstawie zrobiły wykroje i  dołączając własną inwencję uszyły całość.

Do zrobienia głowy do kostiumu żaby potrzeba:

  • balonik
  • gazety – takie normalne, nie błyszczące
  • klej winylowy, np. wikol, ponal, itp.
  • piłeczki pingpongowe
  • klej na gorąco lub inny klejący tkaninę, np. szewski lub polimerowy
  • tkanina zielona na pokrycie

Zaczynamy od nadmuchania balonika, odrobinę większego niż głowa dziecka – polecam zmierzyć obwód, żeby nie było niespodzianek. Następnie balonik oklejamy kawałkami gazety na klej winylowy i zostawiamy do wyschnięcia. Jak wyschnie, spuszczamy powietrze z balonu i odcinamy górę tak, że zostaje nam taki fajny papierowy czepek :-) Jak zrobić kostium żabki - głowa

Na tym czepku przyklejamy piłeczki pingpongowe – polecam klej na gorąco (taki w laskach), które oklejamy tkaniną. Na koniec cały czepek oklejamy tą samą tkaniną i domalowujemy źrenice, dorabiamy nosek i uśmiech, według własnej inwencji.

Jak zrobić kostium żabki - głowaJak zrobić kostium żabki - głowa

Jak zrobić kostium żabki - głowaczepek5

Kostium udał się wspaniale, tak samo jak przedstawienie :-) Mnie najbardziej utkwiła w pamięci zespołowa praca rodziny nad kostiumem.

Fotki z występu:

Kostium żabkiKostium żabki

Pozdrawiam i polecam
e-tata

Komentarzy: 5

Skomentuj