Poszukiwanie skarbów

W niedzielę była piękna wiosenna pogoda. Świeciło słońce, ćwierkały ptaszki :-) a my poszliśmy na łąkę, aby SZUKAĆ SKARBÓW :-)

To wspaniała zabawa w terenie, przy której jest element tajemniczości,  nagroda i uparte dążenie do celu. Potrzebny jest dość duży teren, na którym są jakieś charakterystyczne punkty orientacyjne (drzewa, kamienie, górki, doły, itp), mapa tegoż terenu no i oczywiście skarb, obowiązkowo zaznaczony na mapie krzyżykiem.

Poszukiwanie skarbów, mapa

To nasza mapa, narysowana już na miejscu

Poszukiwanie skarbów, zabawa

Trzeba się najpierw zorientować, jak ułożyć mapę :-)

Zabawa dla dzieci, w poszukiwanie skarbów

Może to tu jest skarb?

Dla nadania kolorytu, warto ruszyć głową i ułożyć jakąś historyjkę, aby pobudzić dziecięcą wyobraźnię. Ja na przykład kupiłem tę mapę za 5 złotych, od przechodzącego nieznajomego, który był trochę podobny do pirata, miał brodę i kolczyk w uchu. I ten nieznajomy obiecywał, że mapa prowadzi do prawdziwego skarbu!

Dla utrudnienia, mapa prowadziła do innej mapy, ukrytej pod kamieniem, i dopiero ta wskazywała, gdzie leży skarb. Bawiliśmy się przednio, dzieci miały radochę, ale to ja się najbardziej uśmiałem z rozmaitych pomysłów: w którym kierunku iść, jak, co i dlaczego :-) A skarb? Skarb został odnaleziony i był bardzo smaczny (mniam) i wynagrodził w pełni całkiem długie i męczące poszukiwania.

Warto się bawić!

Pozdrawiam
e-tata

1 komentarz

  • Zachęcam do udziału w Biegach Na Orientację dzieciom na pewno się spodoba :)

Skomentuj