W tym roku się uda, czyli świąteczne ozdoby choinkowe z papieru.

Idą Święta! Ledwo skończyło się lato, a tu o proszę, kończy się listopad i już za progiem czeka grudzień z całą swoją świątecznością, którą ma dla nas. No dobra, ale do świąt jeszcze cały miesiąc, czemu się tak wyrywam? Ano jest powód, który zaraz wyjawię :-)

Rokrocznie, kiedy na Święta Bożego Narodzenia przystrajamy choinkę, to oprócz szklanych bombek i innych ozdób, które można kupić, na choinkę wieszamy ozdoby zrobione własnoręcznie, razem z dziećmi. Robimy z papieru łańcuchy i kolorowe wiszące choinkowe zabawki.
Zawsze wtedy nachodzi mnie myśl, wręcz pragnienie, aby zrobić trochę projektów takich ozdób choinkowych, do wydrukowania i sklejenia właśnie przez dzieci. Tak aby skorzystali na tym wszyscy. Ale jak to bywa, Święta się kończą i temat samoistnie zanika, odżywając jedynie w kolejnym roku.
Jak to jednak mówią matematycy, jest niezerowe prawdopodobieństwo, że w tym roku będzie inaczej! Temat świątecznych ozdób z papieru męczy mnie już kilka lat i tak mnie zmęczył, że zacząłem działać. Założenia mam takie, że to co uda mi się zaprojektować do początku grudnia, zbiorę w całość, która pod postacią e-booka, będzie do ściągnięcia. Plan, to 10-15 projektów świątecznych ozdób z papieru, raczej prostych i łatwych do wykonania przez dzieci. Mam już kilka, np. gwiazdę na czubek choinki, muchomorka, kolorowe kółka, świeczkę, latarenkę i sopelek. Nie są to jednak projekty dokończone, bo nie mają obrazkowej instrukcji sklejania, a jej opracowanie idzie mi gorzej niż samo projektowanie. Dam jednak radę! Trzymajcie kciuki!

Oczywiście komentarze zachęcające do pracy i pomysły, bardzo mile widziane.

Na zdjęciach poniżej, widać ozdoby, które robiliśmy w zeszłym roku. Nasza choinka była piękna, a wspólne wycinanie i sklejanie dało nam masę radości, która ubogaciła nam świąteczne wieczory.

Pawie oczko, ozdoba choinkowa z papieru zrobiona z dziećmi

Pawie oczko

Muchomorek, ozdoba choinkowa z papieru zrobiona z dziećmi

Muchomorek

Tęczowe kółka, ozdoba choinkowa z papieru zrobiona z dziećmi

Tęczowe kółka

Pozdrawiam serdecznie
e-tata

1 komentarz

  • Rewelacyjny pomysl! Muchomorek juz skradl moje serce! Pamietam z dziecinstwa taka ksiazeczke – poradnik z roznymi ozdobami z papieru. Wypatruje zatem realizacji Twojego planu! Pozdrowienia dla calej rodzinki!

Skomentuj