Bawimy się w kartofla – zabawa na niepogodę

Pogoda za oknem zupełnie niemajowa. Mam już dosyć tego „globalnego ocieplenia” i tęsknię za słońcem i ciepłem.

Jednak zła pogoda nie przeszkadza nam się bawić w domu :-) Dziś bawiliśmy się w grę o swojskiej nazwie „Kartofel”. Kartofel może się wydać dorosłym banalny, ale dzieciom się bardzo podobał. Stopień podobania można ocenić po liczbie zużytych kartek – 12. Pewnie byłoby więcej, ale przerwał nam obiadek.
Co ciekawe, okazało się, że Kartofel to gra edukacyjna! Dzięki niej młodsza córeczka nauczyła się odczytywać liczby od 1 do 10. Na początku zadawała pytania w rodzaju „jak wygląda pięć?”, ale bardzo szybko zapamiętała wszystkie liczby i dalej sama rysowała linie od liczby, do liczby, we właściwej kolejności. Bawiliśmy się trochę inaczej, niż jest to napisane w książce, bo to ja – tata, pisałem liczby, osobno dla każdego dziecka, a dziewczyny łączyły kółka w odpowiedniej kolejności.

Kartofel - zabawa dla dzieci, na papierze, 2

Kartofel - zabawa dla dzieci, na papierze, 2

Kartofel - zabawa dla dzieci, na papierze

Kartofel - zabawa dla dzieci, na papierze

Zachęcam do zabawy z dziećmi! Kartka, długopis i kilka kółek z cyframi, a ile radości. Inwestujmy czas w dzieci, to się opłaci!

Przypominam, że więcej gier i zabaw znajdziecie, w darmowej książce (e-book) „155 Gier i zabaw z dzieckiem, dziećmi i dla dzieci”, do pobrania na zabawy.e-tata.eu

Pozdrawiam
e-tata

Skomentuj