Bardzo smaczne muchomory

Witam smacznie!

Dziś na śniadanko dzieci zrobiły wspaniałe czerwone muchomory! Na prawdę! Na dodatek były to muchomory całkiem smaczne i zdrowe, ale to pewnie dlatego, że wcale a wcale nie pochodziły z lasu :-)

Przepis na muchomory pochodzi z książki, o nieznanym mi tytule, którą pamiętam jeszcze ze szkoły podstawowej. Były tam właśnie takie zakręcone przepisy na potrawy, które mogą zrobić dzieci i które są właśnie takie wyjątkowe jak te muchomorki, czy „regaty na liściach sałaty” (to drugi przepis który pamiętam, więcej już nie). Jeśli ktoś wie o jaką książkę chodzi , to napiszcie proszę!

Potrzebne składniki:

 • jajka
 • pomidorki
 • biały serek
 • zieleninka na „leśne runo”, np. sałata lub kapusta pekińska

Jajeczka ugotowaliśmy na twardo, potem dzieci je obrały, tak samo obrały sparzone pomidorki. Przepis niesłychanie prosty, a danie bardzo smaczne. A jak się dzieci zajadały!

przepisy na potrawy dla dzieci - smaczne muchomorki Anielka obiera jajeczkoprzepisy na potrawy dla dzieci - smaczne muchomorki 2przepisy na potrawy dla dzieci - smaczne muchomorki 3przepisy na potrawy dla dzieci - smaczne muchomorki - śniadanko dla czteroosobowej rodzinyprzepisy na potrawy dla dzieci - smaczne muchomorki 5przepisy na potrawy dla dzieci - smaczne muchomorki 6

Pozdrawiam
e-tata

Komentarzy: 3

 • Ta książka, to „Kuchnia pełna cudów” Marii Terlikowskiej.

 • Dzięki!

  Ta książka to już chyba biały kruk. Jeśli nawet bywa na alledrogo, to po jakichś kosmicznych cenach, jakby to był co najmniej egzemplarz biblii Gutenberga. Ale kto szuka cierpliwie, ten znajdzie :-) Zamiast alledrogo, polecam przejść się po antykwariatach, także w sieci. Jedzie już do mnie „Kuchnia z niespodzianką” Marii Terlikowskiej, kupiona za jedyne 6 zł!

  Pozdrawiam
  Mariusz

 • Cudowne książki!! Często z nich korzystałam jak dzieci były małe – teraz maja już 22 lata

Skomentuj