Wygibasy – wiele zabawy, zupełnie za darmo!

Witajcie!

Wygibajtus, czy też Twister, to gry towarzyskie, które wywołują radość i salwy śmiechu tak u dzieci, jak i u dorosłych. Zasady są proste – ręce i nogi muszą znajdować się na wylosowanych polach i nie wolno się podpierać. Na jednym polu może być tylko jedna ręka lub noga. Wygrywa ten, który się utrzyma, a nie jest to wcale łatwe. Ta gra nieźle może powyginać! Pola można losować, ale można też dawać sobie na wzajem polecenia np. „lewa noga na zielone”, byle by było wesoło :-) .

Gra fajna, ale dość droga. Pomyślałem sobie, że jest to tak proste, że można ją sobie z powodzeniem zrobić samemu i to praktycznie gratis – za darmo! Potrzebne materiały w postaci płachty białego tworzywa i folii samoprzylepnej, jak się ładnie poprosi można dostać za darmo w firmach reklamowych. Na takim białym tworzywie drukuje się banery reklamowe, a że czasem coś się nie uda, to powstają odpady, które możemy wykorzystać. Podobnie z folią samoprzylepną – potrzeba tylko tyle, aby wyciąć po 6 kółek wielkości około 20 cm w czterech kolorach. Poprośmy o ścinki takiej folii, w firmach reklamowych jest tego na prawdę sporo.

Grę można zrobić bardzo szybko, razem z dziećmi – to dodatkowy plus i nie ważne, że kółeczka nie będą idealnie wycięte, nie o to przecież chodzi :-) Ja przygotowałem sobie na komputerze szablony i chętnie się nimi podzielę – można ściągnąć i wydrukować:

plansza: wygibasy - plansza oraz tarcza: wygibasy-tarcza

Tarczę nakleiłem na na tekturę falistą z pudełka, a wskaźnik był  z patyczka do lodów, mocowany na gwoździk, do korka od wina od spodu – aby się ładnie kręcił.

Reszta to zabawa! :-)

wygibasy - gra zrobiona samemu - świetna zabawa wygibasy - tarcza zrobiona samemu

Polecam!
e-tata

Skomentuj